Kiermasz Wielkanocny - 12 kwietnia, niedziela g. 9-21

Kiermasz WielkanocnyW Niedzielę Palmową, 12 kwietnia przed Sanktuarium od 9 do 21 odbędzie się Kiermasz Wielkanocny, podczas którego będą zbierane fundusze dla domu dziecka w Otorowie prowadzonego przez siostry Urszulanki.

Na kiermaszu będzie mozliwość nabycia ozdób świątecznych, palemek, obrazów i innego rękodzieła wykonanego przez siostry i dziewczynki z domu dziecka. Będzie to okazja, aby modlitwę połączyć ze wsparciem materialnym na rzecz dzieci, które nie mają tego co najcenniesze - rodziny.

 

Nasze prace są wykonywane przez wiele osób i w różnym czasie. Swój udział mają dziewczęta (w miarę swoich możliwości), siostry, wolontariuszka pomagająca w pracach malowanych i wolontariuszka pomagająca w szyciu na maszynie. Techniki są różne: od znanych technik decoupage, malowania, wycinania dremelem, lakierowania, szycia, po techniki własne, np. prasowanie styropianu czy naklejanie wydrukowanego lustrzanego odbicia kopii obrazów. Kto żyw i nie ma ważniejszych zajęć, jest w tym czasie zaangażowany w przygotowanie kiermaszu.

Będziemy bardzo zadowolone, jeśli ktoś zechce kupić nasze "produkty", będzie nam też miło, gdy ktoś zechce nas inaczej wesprzeć, np. przesyłając pieniądze na nasze konto (nr rachunku bankowego: 15 2030 0045 1110 0000 0091 7940 BNP Paribas Szamotuły) albo przekazać  1% podatku (Stowarzyszenie Dorośli dla Dzieci z dopiskiem: dom dziecka Otorowo, KRS 0000222915).

Serdecznie dziękujemy za kolejny już rok współpracy i wspierania naszego Domu.

 siostry urszulanki z Otorowa wraz z Wychowankami

szopkakury

pisankiskarbonka

aniołkizajączki

wiankiikony