Pielgrzymi i Pielgrzymki

♦ Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej wraz z cudownym obrazem jest miejscem gdzie przez setki lat wielu nawiedzających i modlących się otrzymało wiele łask i doświadczyło wielu cudów. Zachęcamy do pielgrzymowania do tego miejsca i polecania się Matce Bożej Łaskawej by ta wypraszała wszelkie potrzebne łaski u swego Syna.

♦ Pielgrzymujący do naszego sanktuarium są szczególnymi gośćmi. Mogą wziąć udział w mszy świętej, indywidualną modlitwę w kaplicy adoracji i spowiedź. Sanktuarium otwarte jest codziennie od godz. 8.15 do godz. 21.15.

♦ Aktualny plan mszy i nabożeństw w sanktuarium.

W dni powszednie w sanktuarium odbywają się:
- 8:30, 16:00, 17:30 i 20:00 - Msza św.
- 9:00 - 19:45 - wystawienie w kaplicy Najśw. Sakramentu zakończone krótkim nabożeństwem

W niedziele i święta w sanktuarium odbywają się:
- 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00, 17:30, 20:00 - Msza św.
- 13:45 - 15:55 - wystawienie w kaplicy Najśw, Sakramentu

♦ Można pomodlić się przy relikwiach św. Ignacego Loyoli, św. Jana Pawła II, można też otrzymać cudowną wodę św. Ignacego Loyoli.

♦ W zakrystii można zaopatrzyć się w figurki Matki Bożej Łaskawej. Jest to też dogodne miejsce, gdzie nawiedzenie sanktuarium można połączyć ze zwiedzaniem Starego Miasta i nawiedzaniem innych wspaniałych kościołów znajdujących się w pobliżu.

♦ Przy Archikatedrze św. Jana i przy Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej rozpoczynają się dwie drogi pielgrzymkowe szlaku św. Jakuba - sieci najpopularniejszych dróg pielgrzymkowych Europy. Zachęcamy pielgrzymujących na drodze el Camino choćby do krótkiego nawiedzenia naszego sanktuarium maryjnego, by Matka Boża Łaskawa - Patronka Warszawy, patronowała wszystkim pielgrzymom wyruszającym z Warszawy do Santiago de Compostela. Przeczytaj więcej...

♦ W celu należytego przygotowania nawiedzenia Sanktuarium prosimy organizatorów pielgrzymek o wcześniejszy kontakt.